O KLUBU

Sportovní klub Srch

Sportovní klub Srch je sdružení, kde jsou členy nejen aktivní závodníci všech věkových kategorií, ale také lidé, kteří zajišťují technické zázemí, fandí při závodech, pomáhají s organizací závodů atd.
Hlavní náplní je účast na závodech vytrvaleckého zaměření, především se to týká silničních a krosových běhů všech distancí (tj. od nejkratších až po maratón, někdy i ultramaratón), duatlonů (běh, kolo, běh), triatlonů (od sprinttriatlonu až po ironmana: 3,8 km plavání, 180 km kolo, maratón).
Během existence klubu jsme se zúčastnili stovek závodů nejen regionálních v rámci východních Čech, ale i závodů mezinárodních. Pravidelně se účastníme pražského půlmaratónu a maratónu, účast na Pardubickém vinařském půlmaratónu je samozřejmostí. V rámci duatlonu a triatlonu nechybíme na závodech Pardubického poháru, několikrát jsme byli v Otrokovicích na Moraviamanovi (klasický ironman), někteří organizátoři si již nedokáží představit, že bychom na některých závodech chyběli (např. Czechman, Amatérský triatlon na Konopáči, seriál běhů na Monaku atd.).
Ze závodů vozíme i úspěchy. Za dobu trvání jich bylo již požehnaně, nechceme se jimi chlubit, ale umístění na bedně máme nejen z akcí regionálních, ale i z mistrovství republiky (např. v roce 2010 získala Alena Rýznerová 2. místo ve své kategorii v Otrokovicích – mistrovství republiky v dlouhém triatlonu).
Závody také sami organizujeme. Součástí Velké ceny východních Čech je již vyhlášená Sršská devítka. Pravidelnou akcí je Zimní pohár Srchu (5 závodů v trase Sršské devítky v období listopad až březen). Známým se stal i Sršský maratón, půlmaratón a čtvrtmaratón, který se běhá vždy koncem listopadu a dalo by se říci, že je vyvrcholením běžecké sezóny. Sršský maratón, půlmaratón a čtvrtmaratón je jeden ze dvou pořádaných na území Pardubického kraje.
Spolupracujeme také s triatlonovým klubem SK OMT Pardubice, kdy si vzájemně pomáháme při organizaci závodů a na některé závody i společně vyrážíme.
V naší činnosti nás podporuje obec Srch. Bez této podpory bychom nebyli schopni nejen organizace závodů, ale i aktivní účasti na některých závodech, kterých se pravidelně účastníme. Snažíme se nejen při závodech, ale i pořádáním závodů na území naší obce, vzorně reprezentovat a myslíme si, že se nám to i daří. To ale ať posoudí účastníci našich závodů, anebo organizátoři závodů, kterých se účastníme.
Do našeho SK uvítáme další zájemce, kteří by chtěli nejen závodit, ale třeba jenom pomoci.